gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41484252-5');

Belio Oliwka Codzienna pielęgnacja skóry suchej i delikatnej

Belio Oliwka

Belio Oliwka to linia kosmetyków do podstawowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Dedykowana do każdego rodzaju skóry, przede wszystkim do suchej i delikatnej, którą doskonale odżywia i regeneruje.

W ofercie linii kosmetyków Belio Oliwka znajdują się:

  • Krem na dzień
  • Krem na noc
  • Krem do rąk
  • Balsam do ciała
  • Żel pod prysznic

Kremy do twarzy z linii Belio Oliwka przeznaczone są głównie do skóry suchej i delikatnej, którą doskonale odżywiają i regenerują, opóźniając efekty starzenia.       

Składniki: oliwa z oliwek, masło Shea, kwas hialuronowy, olej z makadamii, olej z awokado, olej z kokosa, olej z lnu, olej ze słonecznika, olej z arganowca, alantoina, panthenol.

 

Belio Oliwka Krem do rąk doskonale regeneruje, nawilża, zmiękcza i chroni suchą skórę dłoni. 

Składniki: oliwa z oliwek, kompleks olejów roślinnych (makadamia, awokado, kokos, len, słonecznik, argan), masło Shea, kwas hialuronowy, pantenol, alantoina.

Belio Oliwka Balsam do ciała regeneruje, odżywia i chroni suchą skórę. 

Składniki: oliwa z oliwek, kompleks olejów roślinnych (makadamia, awokado, kokos, len, słonecznik, argan), masło Shea, kwas hialuronowy, pantenol, alantoina, mocznik, ekstrakt z rozmarynu  i wit. E.

 

Belio Oliwka Żel pod prysznic delikatnie oczyszcza i odświeża skórę nie wysuszając jej.

Składniki: oliwa z oliwek, kompleks olejów roślinnych (makadamia, awokado, kokos, len, słonecznik, argan), panthenol, alantoina, ekstrakt z rozmarynu, gliceryna.

 

Skąd bierze się przesuszona skóra?

Pielęgnacja suchej skóry nie powinna kończyć się na stosowaniu kremów nawilżających. To bardzo złożony temat. Przesuszenie może wynikać z wielu powodów i nasilać się zależnie od pory roku i bodźców zewnętrznych, a także czynników chorobowych. Dodatkowo ujemne temperatury, ciągłe przechodzenie z zimna do ogrzewanych pomieszczeń, brak słońca i niska zawartość wody w powietrzu nie pozwalają skórze odpocząć. Często pokutuje też brak odpowiedniej regeneracji po lecie, kiedy to promieniowanie UV jest dużo wyższe, zwłaszcza podczas urlopu w cieplejszych zakątkach świata.

Zdrowa skóra na całym ciele zawiera tłuszcze, magazynowane w naskórku i produkowane przez gruczoły łojowe. To naturalna bariera, nazywana też płaszczem lipidowym. Jego rolą jest zabezpieczanie naskórka przed przesuszaniem i czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczone powietrze, substancje drażniące, wirusy i bakterie. Ogranicza też parowanie wody, co naturalnie wpływa na nawilżenie i elastyczność. Przesuszona skóra nie produkuje tłuszczu w dostatecznej ilości, a to z kolei może objawiać się na różne sposoby.

Należy pamiętać o nawadnianiu organizmu, odpowiedniej suplementacji i naturalnych kosmetykach. Popularne staje się też stosowanie olejku kokosowego w formie balsamu lub dodatku do kąpieli. Z kolei olejek z awokado zawiera dużo tłuszczy nasyconych, bardzo dobrze przyswajanych przez skórę, i wykazuje działanie łagodzące i odżywiające. Skóra skłonna do podrażnień łatwo ulega kolejnym uszkodzeniom i utracie wody, gdyż nieodpowiednie kosmetyki pozbawiają ją bariery ochronnej. Należy pamiętać o regularnym nawilżaniu.

A co na szorstką skórę?

Zimą ten problem nasila się najbardziej na rękach i nogach, czyli tam, gdzie znajduje się mało gruczołów łojowych. Tu naturalne sposoby walki z przesuszeniami mogą jedynie złagodzić objawy, ale do ich zwalczenia konieczna będzie pomoc profesjonalnych kosmetyków. Coraz częściej nie jest konieczna wizyta u dermatologa, gdyż spora część odpowiednich kosmetyków dostępna jest w aptekach.