Nasze produkty

Simetisan Control


 • Wyrób medyczny Simetisan Control

  • zawiera 240 mg symetykonu w kapsułce miękkiej żelatynowej
  • składniki otoczki: żelatyna wieprzowa, glicerol
  • nie zawiera cukru ani barwników

  Wyrób medyczny przeznaczony jest do stosowania w celu łagodzenia uczucia pełności, uczucia wzdęcia, odbijania, dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów oraz powietrza w przewodzie pokarmowym, które powodują napięcie i ucisk w jelitach. Simetisan Control zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazów w jelitach, przez co ułatwia ich pękanie, a następnie wydalanie. Symetykon wykazuje działanie powierzchniowe i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje chemiczne. Jest substancją farmakologicznie i fizjologicznie obojętną. Simetisan Control przeznaczony jest do stosowania pomocniczo w celu przygotowania pacjentów do badań diagnostycznych jamy brzusznej (ultrasonografii, endoskopii, radiografii i kolonoskopii), w celu usunięcia z przewodu pokarmowego gazów i powietrza, co poprawia jakość uzyskiwanych obrazów.

  Zawartość opakowania: 30 kapsułek miękkich

 • 240 mg symetykonu w kapsułce miękkiej żelatynowej.

  Składniki otoczki: żelatyna wieprzowa, glicerol.

  Wyrób medyczny nie zawiera cukru ani barwników.

 • Kapsułki Simetisan Control stosuje się doustnie, przed lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. 1 szklanka wody). W trakcie stosowania preparatu nie zaleca się picie napojów gazowanych.

  Dorośli: doraźnie, 1 kapsułka, 2-4 razy dziennie. Maksymalnie 4 kapsułki dziennie (960 mg symetykonu).

  Dzieci powyżej 12. roku życia: doraźnie, 1 kapsułka dziennie.

  Przygotowanie do badań diagnostycznych:

  Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie diagnostyczne i 1 kapsułka rano, na czczo, w dniu badania diagnostycznego. Wyrób może być stosowany u osób chorych na cukrzycę oraz u osób z zaburzeniami trawienia cukrów. Stosowanie wyrobu w okresie ciąży i karmienia piersią wymaga konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Ze względu na działanie symetykonu i brak jego wchłaniania z przewodu pokarmowego do organizmu, nie są spodziewane szkodliwe skutki stosowania wyrobu w okresie ciąży i karmienia piersią.

 • Kiedy nie stosować wyrobu medycznego Simetisan Control:

  • w przypadku nadwrażliwości na symetykon lub którykolwiek ze składników wyrobu,
  • u dzieci w wieku poniżej 12. roku życia,
  • w przypadku stwierdzenia lub podejrzenia perforacji lub niedrożności przewodu pokarmowego.

  Nie wolno stosować więcej niż 4 kapsułki dziennie u dorosłych i 1 kapsułkę dziennie u dzieci powyżej 12. roku życia.

  Symetykon może zmniejszać biodostępność jednocześnie zażywanych leków. W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania wyrobu z innymi lekami, należy zachować co najmniej godzinną przerwę pomiędzy zażyciem wyrobu medycznego Simetisan Control i innych preparatów. Jeżeli objawy nasilają się lub utrzymują się  przez dłuższy czas, należy zasięgnąć porady lekarza. Brak dostępnych danych na temat wpływu wyrobu na obsługę maszyn oraz kierowanie pojazdami.

Simetisan Control