gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-41484252-5');

Nasze produkty

Rodzina Zdrowia Fikaminki Calcio


 • Rodzina Zdrowia Fikaminki Calcio o smaku malinowo-truskawkowym polecany jest w celu uzupełnienia codziennej diety w wapń i witaminę D.

  • Zawarty w produkcie wapń potrzebny jest dla utrzymania prawidłowego stanu kości.
  • Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia.
  • Polecany szczególnie dla dzieci od 3. roku życia i młodzieży w okresie intensywnego wzrostu.

  Wapń potrzebny jest do utrzymania zdrowych kości oraz zębów. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu oraz wykorzystywaniu wapnia, wspierając tym samym utrzymanie zdrowych kości i zębów. Wapń bierze udział w procesie podziału i specjalizacji komórek, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu enzymów trawiennych. Ponadto witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz mięśni.

  Wapń to jeden z istotnych pierwiastków w organizmie człowieka. Jest on ważny szczególnie dla dzieci i młodzieży, aby ich kości i zęby mogły prawidłowo rosnąć. Nie powinno go brakować szczególnie w diecie dzieci i nastolatków. Organizm ludzki nie potrafi sam wytworzyć wapnia, powinien on być dostarczany wraz z pożywieniem. Najbogatszym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia są mleko i jego przetwory. Często jednak stosowana dieta może być uboga w produkty go zawierające. Dlatego warto zadbać o prawidłowy poziom tego ważnego pierwiastka i jego suplementacje.

  Warto także pamiętać, że suplementacja samego wapnia nie zawsze wystarczy by organizm go przyswoił. Odpowiednia ilość witaminy D w organizmie, pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia.

  Zawartość opakowania: 90 tabletek do ssania.

 • Składniki 1 tabletka (% RWS*) 2 tabletki (% RWS)
  Wapń 400 mg 50% 800 mg 100%
  Witamina D 10 μg (400 j.m.) 200% 20 μg (800 j.m.) 400%

  *RWS – Referencyjne wartosci spożycia

  Składniki: węglan wapnia, substancja wypełniająca: sorbitol, substancja słodząca: ksylitol, maltodekstryna, regulator kwasowosci: kwas cytrynowy, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, stabilizator: guma arabska (guma akacjowa), skrobia modyfikowana, aromat naturalny, substancja słodząca: sukraloza, cukier, cholekalcyferol.

 • Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 1 tabletka dwa razy dziennie.

 • Produkt przechowywać w temperaturze 5-25°C. Chronić przed światłem i wilgocią. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

  Nie należy stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którykolwiek ze składników produktu. Po otwarciu opakowania spożyć w ciągu 4 miesięcy. Pamiętaj, że bardzo ważny jest zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający.

  Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji produktu do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Rodzina Zdrowia Fikaminki Calcio

Poznaj inne produkty tej marki