Menu głowne

Vitabella

Vitabella

 
 
Rodzina Zdrowia Vitabella to profesjonalny preparat, którego składniki pomagają zachować zdrowe włosy, piękną skórę i paznokcie.
Został opracowany na bazie składników odżywczych i naturalnych ekstraktów roślinnych najwyższej jakości.
Zawiera wysokoskoncentrowany wyciąg z pędów bambusa standaryzowany na 70% krzemionki.
 
 
 
kapsułki
dziennie
 
aktywnych
składników
 
dni
stosowania
 
 
 
Standaryzowany ekstrakt
z bambusa
 
Określona koncentracja
wyciągów roślinnych
 
Kompleksowe
działanie składników
 
 
Vitabella zawiera kompozycję 13 składników aktywnych:
 
AMINOKWASY
L-metionina i L-cystyna są aminokwasami dostarczającymi grupy siarkowe, odgrywającymi kluczową rolę w wytwarzaniu keratyny, podstawowego budulca włosa.
EKSTRAKTY
z kiełków pszenicy DER 2:1
z ziaren prosa DER 2:1
z drożdży Saccharomyces cerevisiae
KRZEMIONKA Z BAMBUSA
Ekstrakt z pędów bambusa, które są najbogatszym w naturze źródłem krzemu, budulca strukturalnego tkanki łącznej. Jest to ekstrakt DER 20:1 standaryzowany na 70% krzemionki.
WITAMINY
kwas pantotenowy
Składnik, który poprzez wpływ na metabolizm energetyczny w obrębie mieszków włosowych korzystnie wpływa na wygląd włosów.
PABA
Kwas para-aminobenzoesowy nazywany czasem witaminą B10. Występuje w nasionach roślin i zbóż, w nabiale, jajach, i warzywach liściowych.
witamina B6
Wspomaga syntezę cysteiny, która z kolei przyczynia się do wytwarzania kolagenu.
tiamina
Przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.
MINERAŁY
żelazo
Jest ważnym składnikiem mineralnym, biorącym udział w podziałach komórkowych, dzięki czemu oddziałuje na mieszki włosowe, których komórki ze względu na wzrost włosa ulegają ciągłym podziałom. Żelazo pomaga w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie.
cynk
Jest składnikiem mineralnym o znaczącym wpływie na budowę włosa. Odpowiednia ilość cynku w diecie wpływa na zdrowy wygląd i wzrost włosów. Cynk wspiera prawidłową syntezę białka oraz pomaga zachować zdrowe włosy, skórę i paznokcie.
miedź
Wpływa na prawidłową pigmentację włosów. Odpowiednia zawartość pigmentu jest odpowiedzialna za kolor włosów i pigment skóry oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu tkanek łącznych, miedź pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.
 
L-metionina  100mg*
L-cystyna  100mg*
Ekstrakt z ziaren prosa  100mg*
Ekstrakt z kiełków pszenicy  100mg*
Kwas pantotenowy  89,25 (1487,5% RWS)
Ekstrakt z pędów bambusa
w tym krzemionka 
50 mg*
35 mg*
Ekstrakt z drożdży (Saccharomyces cerevisiae) 50 mg*
Kwas p-aminobenzoesowy (PABA)  40 mg*
Witamina B6  18 mg (1285,71% RWS)
Cynk 4,4 mg (44% RWS)
Żelazo 4 mg (28,57% RWS)
Tiamina 3 mg (272,73% RWS)
Miedź 1 mg (100% RWS)
* - brak zalecanego dziennego spożycia
RWS - % referencyjnych wartości spożywczych
 
 
• Jakie właściwości ma ekstrakt z bambusa?

Młode pędy bambusa są bogate w wiele cennych składników, takich jak krzem, aminokwasy,  składniki mineralne, sacharydy, białka, witaminy, ramnoza, tyrozyna, argininina, czy flawonoidy. To właśnie ze względu na moc antyoksydacyjną bioflawonoidów, ekstrakt bambusa tak chętnie wykorzystuje się w produkcji kosmetyków dotleniających zmęczoną skórę oraz mało elastyczne włosy.

Ekstrakty z bambusa stanowią bogate źródło flawonoidów, potasu i krzemu, które są istotne do prawidłowego funkcjonowania szybko rosnących tkanek, występujących w skórze, włosach i paznokciach. Krzem jest ważny w procesach biosyntezy kolagenu podstawowego składnika tkanki łącznej, a jego poziom w organizmie obniża się z wiekiem. Deficyt powoduje siwienie i kruchość włosów, kruchość paznokci oraz zmniejszenie odporności na zakażenia grzybiczne i bakteryjne. Z tego powodu krzem to częsty składnik wykorzystywany do produkcji wielu suplementów diety z przeznaczeniem dostarczania składników odżywczych istotnych dla włosów skóry i paznokci. [1,2]

[1] Puzanowska-Tarasiewicz H., Kuźmicka L., Tarasiewicz M., Biological function of some elements and their compounds. IV. Silicon, silicon acids, silicones. Pol Merkur Lek. 2009; 27(161): 423-426.

[2] Bojarowicz H., Dźwigulska P., Suplementy diety. Część II. Wybrane składniki suplementów diety oraz ich przeznaczenie, Hygeia Public Health. 2012; 47(4), 433-441.

 Ekstrakt z pędów  bambusa,  jest  najbogatszym w naturze  źródłem krzemu w postaci krzemionki. W przypadku suplementu diety Rodzina Zdrowia Vitabella ekstrakt ten jest standaryzowany na zawartość 70% krzemionki.  Jest to też ekstrakt wysoce skoncentrowany DER 20:1 .

Mocne paznokcie

Bambus jest źródłem naturalnego krzemu występującego w postaci krzemionki. Niski poziom krzemu w organizmie objawia się pogorszeniem stanu paznokci i tendencją do łamania i rozdwajania.



Piękne włosy

Bambus to idealny produkt dla naszych włosów. Wspomaga ich procesy regeneracyjne na trzech poziomach – w cebulce, łodydze i rdzeniu. Krzem zawarty w ekstrakcie z pędów bambusa jest wykorzystywany na ich wzrost ponieważ jest ich materiałem budulcowym.

Zadbana skóra i ciało

Występujące w ekstrakcie z bambusa flawonoidy wspierają walkę z wolnymi rodnikami, dzięki czemu spowalniają procesy starzenia się skóry. Jest on popularnym składnikiem kosmetyków anti-aging. Organizm wykorzystuje krzem  w syntezie kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, dzięki czemu wspiera procesy regeneracyjne skóry.  

• Jakie witaminy i składniki mineralne wpływają ma zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci?
Witamina B1 (tiamina) - uczestniczy w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu komórkowego

Witamina B6 - pomaga w prawidłowej syntezie aminokwasu cysteiny , który to aminokwas bierze udział w syntezie kolagenu i keratyny

Witamina B5 (kwas pantotenowy) - bierze udział w syntezie hormonów steroidowych oraz neurotransmiterów a także witaminy D, odgrywa duże znaczenie w procesie regeneracji skóry, błon śluzowych czy tkanek

Cynk - jest pierwiastkiem bardzo ważnym dla skóry, włosów i paznokci. Bierze udział w prawidłowej syntezie białka. Wpływa na utrzymanie zdrowego stanu skóry, włosów i paznokci. Pozytywnie wpływa na metabolizm kwasów tłuszczowych, węglowodanów i makroskładników odżywczych. Cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu witaminy A

Miedź - pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji włosów i skóry

Żelazo - pomaga w prawidłowym transporcie tlenu w organizmie, odgrywa rolę w procesie podziału komórek, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
• Czym różni się preparat leczniczy od suplementu diety?

Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia z 25 sierpnia 2006 r. suplement diety określa jako 
środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie (w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i winnych podobnych postaciach, …) 

Suplement diety pomaga dostarczyć organizmowi składników, których niewystarczające ilości są dostarczane w posiłkach. Suplement w przeciwieństwie do preparatów leczniczych – nie zapobiega chorobom, ani też nie służy ich leczeniu.
Rola suplementów jednak, jest znacznie większa, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Nawet bowiem,  gdy staramy się prowadzić zbilansowaną dietę, trudno jest nam dostarczyć organizmowi z pokarmem wszystkich niezbędnych składników. Czasem po prostu trudno nam zastąpić w diecie produkt, który nam nie smakuje lub nie lubimy go przyrządzać.   W efekcie, pojawić się mogą sygnały ze strony organizmu takie jak osłabione, matowe  włosy, wypadające , czy kruszące się paznokcie. 

• Po jakim czasie można zauważyć efekty zażywania suplementów na włosy, skórę i paznokcie ?
Suplementacja wspomoże walkę o ładną cerę, zdrowe włosy i paznokcie, ale tylko wówczas, gdy preparat będzie przyjmowany systematycznie. W większości przypadków, dla uzyskania efektów, konieczne jest regularne przyjmowanie danego preparatu przez okres co najmniej 3 miesięcy, chyba, że producent lub lekarz zalecił inne postępowanie. Oczywiście nie zwalnia to nas z dbałości o różnorodną dietę, aktywność na świeżym powietrzu, unikanie stresu i używek.
• Co to jest ekstrakt standaryzowany?
Nazwa „ekstrakt” pochodzi od łacińskiego słowa „extractum”, czyli „wyciąg”. Sama ekstrakcja to proces w wyniku którego otrzymujemy z roślin cenne substancje aktywne. Które części roślin wykorzystujemy w tym procesie? Różne, to zależy od tego, gdzie kryją się najcenniejsze związki, może to być cała roślina lub poszczególne jej części. Sam proces ekstrakcji przebiega z zastosowaniem rozpuszczalnika, którym może być woda, alkohol lub olej roślinny.

Tak brzmi teoria, w praktyce mamy do wyboru przeróżne ziołowe herbatki, zioła, nalewki i suplementy diety i tak jak w przypadku każdego innego produktu chcemy stosować ten o najwyższej jakości. Tutaj trzeba zaznaczyć, że ekstrakt ekstraktowi może nie być równy. Dlatego świadomy konsument musi zwrócić uwagę na fakt, że istnieje takie pojęcie jak ekstrakt standaryzowany. Jest to taki ekstrakt, który zawiera określoną i stałą ilość substancji aktywnej. Wiemy ile w pojedynczej dawce znajduje się związku o pozytywnym działaniu na nasz organizm.

W Vitabelli ekstrakt z pędów bambusa jest standaryzowany na 70% krzemionki , więc jest pewność, że w 50g ekstraktu z pędów bambusa jest zawarte 35g krzemionki.
• Co oznacza DER ekstraktu roślinnego?
DER (Drug Extract Ratio), mówi nam z jakiej ilości surowca otrzymano wyciąg, nie wiadomo jednak ile tak naprawdę zawiera substancji czynnej. Np. DER 50:1 oznacza, że z 50 g surowca mamy 1 g wyciągu. W Vitabelli mamy określone DER wyciągów roślinnych:

• ekstrakt z pędów bambusa; DER 20:1 standaryzowany na 70% krzemionki
• ekstrakt z ziaren prosa zwyczajnego DER 2:1
• ekstrakt z kiełków pszenicy DER 2:1

Niezależnie od tego, czy nazywamy je ekstraktami, czy wyciągami, to związki aktywne pochodzące z roślin mają nam wiele do zaoferowania. Są pełne substancji odżywczych, polifenoli, flawonoidów, witamin i związków mineralnych. Potrafią znakomicie uzupełniać zdrową dietę, tylko pod warunkiem, że wybierając produkt robimy to świadomie i stawiamy przede wszystkim na jego jakość.